Pasaules ekonomikai attīstoties, starptautiskās bankas turpina vairot savus aktīvus. Un, ja neviena no vadošajām ekonomiskām nepiedzīvos krahu, šī paplašināšanās, visticamāk, turpināsies. Lai gan patlaban norit debates par to, kura ekonomika lielāka – Ķīnas vai ASV –, nav jautājumu par to, kurā valstī atrodas lielākās bankas. Banku sektora spēks un vara neapšaubāmi pārvietojas austrumu virzienā uz Ķīnu. Tikai divas no 10 lielākajām bankām pēc aktīvu skaita ir ASV bankas, kuras ierindojas sestajā un devītajā vietā. Tikmēr pārliecinošā vadībā ir Ķīnas bankas – Ķīna 10 lielāko banku topā ieņem četras augstākās pozīcijas.

Sarakstā pārstāvēta arī Japāna, Francija, kā arī Lielbritānija, kuras lielākā banka ieņem 5. pozīciju. Īsāk sakot, pasaules 10 lielāko banku sarakstā ietilpst tikai piecas valstis. Tiesa gan, šāda finansiālās aktivitātes koncentrācija nebūt nenozīmē bagātības koncentrāciju. Visas bankas mūsu desmitniekā darbojas starptautiski, tādēļ var droši teikt, ka cauri 10 ietekmīgākajiem spēlētājiem plūst naudas līdzekļi no valstīm ar mazākām bankām.

Mēs esam sastādījuši 10 pasaules lielāko banku sarakstu, sākot no vislielākās, norādot to aktīvu vērtību ASV dolāros. Visi dati iegūti 2017. gada 23. aprīlī.