Jau pāris gadus mūs ik uz soļa vilina dažādas reklāmas par ātru un ērtu naudas aizdošanu ar izdevīgiem noteikumiem un dažādiem citiem labumiem. Šādus aizdevumus piedāvā ne tikai bankas, bet arī citas kredītiestādes, piemēram, ātrie kredīti un lombardi. Taču visam šim parasti ir arī sava ēnas puse – ja esat nonākuši finansiālās grūtībās un ir radušās problēmas ar aizdevuma apmaksu, nepieciešams vienoties ar aizdevēju par savādākiem apmaksas nosacījumiem, kas bieži vien vairs nav aizņēmējam tik izdevīgi. Protams, liela daļa aizdevēju nāks pretim klientam un izveidos savādāku atmaksas grafiku vai pat piedāvās kredītbrīvdienas. Kredītbrīvdienas tiek piedāvātas, ja aizdevuma summa pārsniedz 1000 latus.

Kam piešķir kredītbrīvdienas?

nodarbinatibasKredītbrīvdienas bankas piedāvā tiem klientiem, kuru ik mēneša ienākumi ir samazinājušies, klients ir zaudējis darbu, vai jebkā savādāk ir nonācis finansiālās grūtības un nav uz laiku spējīgs maksāt ikmēneša maksājumus kredītiestādei. Lai iegūtu kreditbrīvdienas darba zaudēšanas gadījumā, nepieciešams oficiāli reģistrēties kā bezdarbniekam Nodarbinātības Valsts Aģentūrā. Ja darbs ir zaudēts un nav nopietnu piedāvājumu citam, tad aizdevēji var piedāvāt atlikt gan pamatsummas, gan procentu maksājumus uz laiku līdz pat sešiem mēnešiem, jo pusgads ir pietiekoši ilgs laiks, lai atrastu darbu ar atalgojumu, kas spēj segt kredīta ikmēneša maksājumus.

Uz cik ilgu laiku kredītbrīvdienas piešķir?

Dažādas bankas piedāvā dažādus nosacījumus, tādēļ vispilnīgāko informāciju par kredītbrīvdienu iespēju ir iespējams saņemt bankā, kurā aizdevums ir piešķirts. Liela nozīme ir arī klienta finansiālo problēmu apmēram, jo kreditbrīvdienu atvieglojums lielākajā daļā gadījumu tiek noteikts individuāli balstoties uz esošo situāciju. Pēc kredītbrīvdienu beigu termiņa, jārēķinās ar to, ka esošie kredīta izdevumi kļūs lielāki, jo ikmēneša maksājums kļūs lielāks. Tas ir tāpēc, ka kredīts, kurā ir izmantotas kredītbrīvdienas ir ar lielāku risku un šādi aizdevumi ir dārgāki. Tomēr situācija ne vienmēr ir tik spīdoša, lai varētu maksāt lielāku maksājumus kā iepriekš, tādēļ jebkuru finansiālu problēmu gadījumā, iesakām nekavējoties vērsties pie bankas pārstāvjiem, lai vienotos par tālāko sadarbību, piemērojot izdevīgākus nosacījumus vai jaunas kredītbrīvdienas.

Kredītbrīvdienas pie ātrajiem aizdevējiem.

Jā, kredītbrīvdienas piedāvā ne tikai bankas, bet arī ātrie aizdevēji. Uzreiz, kā iespējamo opciju, kredītbrīvdienas piedāvā OpenCredit, ja gadījumā ir radušās problēmas ar aizdevuma atmaksu. Šī opcija tiek piedāvāta, jo Opencredit ir patēriņa aizdevums, kur iespēja aizņemties summu līdz 1000 gadiem uz laiku līdz vienam gadam. Nav teikts, ka šādu iespēju nepiedāvā citi aizdevēji, tikai publiski to neizpauž. Vienmēr tiek izmantota piebilde, ka problēmu gadījumā nepieciešams kontaktēties ar aizdevēju. Ja ari aizdevēja politika neatbalsta kredītbrīvdienu ieviešanu, noteikti ir iespēja vienoties par savādāku atmaksas grafiku vai pat gala termiņu, tādējādi samazinot ikmēneša maksājumu.

Kredītbrīvdienu ēnas puses.

Lai arī jēdziens kredītbrīvdienas skan vilinoši, summa, kas jāatmaksā pēc brīvdienu beigām, var pieaugt pat par 2%, kas daudziem nozīmē līdz pat 100ls pieaugumu klāt pie bijušās maksājamās summas. Šo visu var uzzināt bankā, taču lielākā daļa banku nepaaugstina mēneša maksu lielāku par 0.5% no iepriekšējās maksājamas summas. Turklāt šāda iespēja lielākoties tiek iespējama tikai reizi gadā. Patēriņa kredītiem kredītbrīvdienas tiek piešķirtas uz laiku līdz 2 mēnešiem, savukārt hipotekārajiem kredītiem iespējama maksājumu atlikšana uz laiku līdz pusgadam.

Pirms uzņematies kredītsaistības, iesakām izvērtēt iespēju aizdevumu atmaksāt laicīgi, lai nerastos nevajadzīgas problēmas un liekas finansiālas problēmas.