paypalPasaulē ir zināmi dažādi elektronisko norēķinu veidi, tajā skaitā elektroniskie maciņi un tamlīdzīgi pakalpojumi. Viens no pasaulē populārākajiem un visbiežāk izmantotajiem elektronisko norēķinu veidiem notiek caur PayPal piedāvātajiem pakalpojumiem. Tā ir tiešsaistes norēķinu sistēma, ko galvenokārt izmanto dažādi interneta veikali, taču to izmanto arī darījumos starp fiziskām vai juridiskām personām. Kad 2002 gadā šī platforma nonāca virtuālā izsoļu nama Ebay īpašumā, tas kļuva ārkārtīgi populārs ne tikai ASV, bet arī visā pasaulē.

Kā tas darbojas?

PayPal izmantošana nav sarežģīta, taču tā aizņem zināmu laiku, ja ir jāveic naudas pārskaitījums uz bankas kontu vai norēķinu karti. Darījumi šajā platformā norisinās šādi: pēc reģistrēšanās PayPal, jāpiesaista savas bankas karte PayPal kontam un visu pārējo sistēma izdarīs pati. Ņemot vērā to, ka bankas kontu var piesaistīt tikai ASV dzīvojošās personas, tad pārējie var veikt darījumus piesaistot maksājumu karti. Kad grasāties norēķināties internetā ar PayPal palīdzību, atliek vien ielogoties savā kontā un apstiprināt maksājuma summu (tas notiek automātiski, ja darāt to interneta veikalā). Tā tiks noņemta no Jūsu bankas konta caur piesaistīto maksājumu karti un tiks pārskaitīta pārdevējam.

Kā aizsūtīt un saņemt naudu?

PayPal var izmantot ne tikai norēķinoties par pirkumiem internetā, bet arī pārsūtot un saņemot naudu no radiem un draugiem un darījumu partneriem. Lai nosūtītu naudu privātpersonām, atliek ielogoties savā kontā un iet uz naudas nosūtīšanas opciju. Vienīgie dati, kas ir nepieciešami šī darījuma veikšanai ir otras personas PayPal e-pasts. Tas kalpo kā konta numurs. Lai pārskaitītu naudu uz savu norēķinu karti, nepieciešams izmantot izmaksas funkciju, un vidēji 3 dienu laikā nauda būs Jūsu bankas kontā.