Kredīti no 18 gadiem. Laikā kad parādījās ātrie kredīti, kurus operatīvi varēja saņemt izmantojot internetu vai mobilo tālruni, aizdevēji īpaši nešķiroja to vai kredīta.

credit24 Summa: no 50 līdz 3000 EUR. 
Maksimālais termiņš: Līdz 24 mēnešiem 
Pirmais kredīts tikai par 1 euro
Pirmā aizdevuma maksimālā summa - 500 EUR.
getcredit
latcredit-lv-logo Summa: no 50 līdz 500 EUR.
Maksimālais termiņš: 30 dienas.
Pirmais kredīts tiek izsniegts bez maksas
Pirmais kredīts līdz 250 EUR bez maksas.
getcredit
vivus

Summa: no 50 līdz 1500 EUR.

Maksimālais termiņš: Līdz 24 mēnešiem.

getcredit
viasms-lv-logo Summa: no 1 līdz 500 EUR.
Maksimālais termiņš: 30 dienas.
Pirmais kredīts tiek izsniegts bez maksas
getcredit
crediton-lv-logo Summa: līdz 500 EUR.

Maksimālais termiņš: līdz 40 dienas.
Pirmais kredīts bez maksas

getcredit
smscredit-lv-logo Summa: no 5 līdz 425 EUR.
Maksimālais termiņš: 30 dienas.

Pirmais kredīts tiek izsniegts bez maksas

getcredit
ondo Summa: no 5 līdz 425 EUR.
Maksimālais termiņš: 30 dienas.
Pirmais kredīts tiek izsniegts bez maksas
Pirmais kredīts līdz 300 EUR bez maksas.
getcredit

 

Laikā kad parādījās ātrie kredīti, kurus operatīvi varēja saņemt izmantojot internetu vai mobilo tālruni, aizdevēji īpaši nešķiroja to vai kredīta ņēmējs ir tikko sasniedzis pilngadību vai strādā jau stabilā darba vietā. Laikam ejot un apjaušot reālo situāciju, ka daudzi aizņēmumus nevar atdot tā iemesla dēļ, ka nav oficiālas darba vietas, vai arī tā tikko zaudēta, aizdevēji sāka aizdomāties par to, kādām personām un no cik gadu vecuma kredītus piešķirt. Aiz vien vairāk aizdevēju palielināja vecumu, no kura kredīti tiek piešķirti, jo saprata, ka izsniedzot kredītus personām bez stabiliem ienākumiem, rada problēmas paši sev un citiem, jo aizdoto naudu atgūt būs ļoti grūti vai pat neiespējami, jo tik jaunām personām, lielākoties nav ne stabila darba vieta un ienākumi, ne īpašumi.

Vai var tomēr saņemt?

18Iespēja ir ļoti niecīga, taču vēršoties pie aizdevējiem pa tiešo viņu birojā, nevis ar sms vai interneta starpniecību, pastāv iespēja, ka var pieteikumu izskatīt individuāli un kredītkomisija vienosies par aizdevuma piešķiršanu vai noraidīšanu, iepazīstoties ar informāciju padziļināti nevis virspusēji. SMScredit un SOHOcredit bija pirmie un pēdējie aizdevēji, kas līdz likuma izdošanai piedāvāja aizdevumus tikko pilngadību sasniegušām personām. SOHOcredit klientiem kredīti no 18 gadiem nebija pieejami ātrāk nekā SMScredit klientiem, līdz ar to padarot SMSreit.lv kā vienīgo aizdevēju, kurā pirms likuma pieņemšanas izsniedza aizdevumus personām, kas tikko sasniegušas 18 gadu vecumu. Pašlaik lielākā daļa kredītiestāžu aizdevumu piedāvā no 20 gadu vecuma. Likums

Visu kas saistīts ar kredītiem mūsu valsti, regulē kredītlikums. Tajā ir atrunāti abu pušu pienākumi un tiesības, lai strīdu situācijās būtu vieglāk rast kopīgu valodu un problēmu atrisinātu tā, lai abas puses nepaliek cietējos vai kā tamlīdzīgi. No 2013.gada februāra, Latvijas Nebanku Kredītdevēju asociācija, pieņēma lēmumu, ka kredīti no 18 gadiem vairs neeksistē. Šo lēmumu pieņēma pamatojoties uz pieredzi, kas viennozīmīgi norāda uz to, ka personām, kas tikko sasniegušas pilngadību, aizdevums nav vajadzīgs, jo pēc idejas tie ir tikai skolnieki un studenti, kuri dzīvo pie vecākiem, tādējādi nevar rasties tādi tēriņi, kuru segšanai ir nepieciešams aizdevums.

Bankas

Arī banku sektors nav īpaši ieinteresēts izsniegt aizdevumus personām, kas tikko sasniegušas pilngadību tieši šī paša iemesla dēļ, ka nav garantija, ka aizdevumu spēs atmaksāt laicīgi vai arī vispār to spēs atmaksāt. Arī banku sektorā pastāv uzskats, ka skolniekiem kredīti nav nepieciešami, jo nav tādi izdevumi, kas būtu jāsedz ar kredītu. Pēc lielā kredītu došanas buma tā saucamajos treknajos gados, gan banku, gan nebanku sektors rūpīgi piedomā pie tā, kam izsniegt aizdevumu un kam nē, jo pieredze rāda, ka zemo ienākumu dēļ cilvēkiem rodas problēmas aizdevumu atmaksāt.