Domājams, ka neviens no mums nenoliegs faktu, ka ir bijušas reizes, kad makā svilpo vējš, bet līdz algas dienai ir palikušas pāris dienas vai pat nedēļa. Turklāt ņemot vērā  to, ka mūsdienās bez naudas neiztikt, ir nepieciešama kāda alternatīva, ja draugi vai radinieki nevar palīdzēt, aizdodot kādu konkrētu naudas summu. Pēdējā laikā ārkārtīgi populāri ir kļuvuši dažādi ātrie kredīti, kuri pēdējo gadu laikā ir uzradušies tik daudz, kā sēnes pēc lietus.

Kādi kredīti tiek piedāvāti?

Pašlaik Latvijas iedzīvotājiem tiek piedāvāti dažādiātrie kredīti sākot no tādiem, kas tiek izsniegti uz laika posmu līdz 30 dienām, gan tādi, kas aizdevumu piedāvā uz krietni ilgāku termiņu – līdz pat diviem vai trim gadiem. Tātad varam secināt, ka šos aizdevumus varam iedalīt īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumos. Izvēle nudien ir plaša – Latvijā pašlaik ir pieejami aptuveni 15 dažādi ātrie kredīti, kuri atšķiras ne vien ar piedāvātajiem termiņiem, bet arī procentu likmēm, tādējādi, klientam pirms tam vajadzētu izvērtēt visus par un pret aizdevuma ņemšanai, lai izvēlētos sev piemērotāko un ērtāko aizdevēju. Pēdējā laikā ātros kredītus piedāvā arī dažādi lombardi.

Ātrais kredīts pret auto ķīlu.

Starp visiem ātro aizdevumu kompāniju piedāvājumiem, varam atrast arī tādus, kuri piedāvā lielākas vai mazākas naudas summas, kuras var saņemt pret sava auto kā ķīlu, turklāt ar šo ieķīlāto auto varam turpināt braukt. Šis aizdevuma veids lieti noderēs tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar saņemt aizdevumu bez ķīlas un viņiem pieder automašīna. Arī šis process salīdzinājumā ar banku piedāvātajiem aizdevumiem ir ātrāks un vienkāršāks.

Ilgtermiņa ātrie kredīti.

Līdzās tām kompānijām, kuras piedāvā aizņemties naudu uz laiku līdz vienam mēnesim vai 45 dienām, ir atrodamas arī tādas, kas saviem klientiem piedāvā aizdevumu uz daudz garāku laika posmu – līdz pat trim gadiem. Arī šie aizdevumi atšķiras: ir tādi, kas aizdevumus piešķir bez darba vietas, un ir tādas kompānijas, kurām nepieciešams pārliecināties par kredīta ņēmēja iespējām aizdevumu atmaksāt, respektīvi, par to, vai klientam ir patstāvīgi ienākumi un nesabojāta kredītvēsture.

Pagarināšanas iespējas.

Atšķirībā no banku piedāvātajiem aizdevumiem, ātro kredītu atmaksas termiņu var pagarināt. Pagarināšanas termiņus nosaka aizdevējs, taču tie lielākoties ir visai līdzīgi –  minimālais pagarināšanas termiņš lielākajai daļai aizdevēju ir nedēļa, un maksimālais – 30 dienas. Lielākoties, aizdevēji piedāvā aizdevumu pagarināt neierobežotu reižu skaitu, taču ir arī aizdevumu kompānijas, kas šai iespējai ir noteikušas limitu. Par to, kāda ir aizdevēja nostāja pagarināšanas jautājumā, noteikti iesakām izpētīt pirms aizdevuma pieteikuma aizpildīšanas.

Cik daudz var aizņemties?

kreditiProtams, viens no galvenajiem faktoriem, pēc kā  izvēlas sev piemērotu ātro aizdevumu, ir summa, kāda tiek piedāvāta aizņemoties pirmo reizi. Lielākoties šī summa svārstās no 100 – 200 latiem, taču ir kompānijas, kuras šo limitu nosaka katram klientam individuāli, pirms tam iepazīstoties ar klienta maksātspēju. Aizņemšanas limits parasti tiek palielināts tad, kad pirmais aizdevums ir veiksmīgi atmaksāts un aizņēmējs ir kļuvis par lojālu klientu.

Lai arī ātrie kredīti konkurē ar vilinošiem piedāvājumiem un šķiet gaužām nekaitīgi, pirms aizdevuma ņemšanas, lūdzam katru pašu individuāli izvērtēt to, vai aizdevums tik tiešām ir nepieciešams un vai to nebūs problēmas atmaksāt laikā, lai izvairītos no augstiem soda procentiem un iekļūšanu kredītdevēju melnajā sarakstā, kas ne vien liegs iespēju saņemt aizdevumus tuvākā nākotnē, bet arī var tikt liegta iespēja izmantot dažādus citus pakalpojumus.